Nega suhe kože

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Verjetno ste že slišali, da kožo negujemo glede na tip kože katerega imamo, saj ima vsak tip različne potrebe, na katere se pri negi bolj osredotočamo. Torej, obstajajo osnovni 4 tipi kože: NORMALNA, SUHA, MEŠANA in MASTNA.
Tem tipom se pridružujejo še stanja občutljive, pordele ali rdečične kože (kuperoza in rozaceja), tudi stanje suhe povrhnjice (ki je zelo pogost pojav in ga ima zelo veliko ljudi) in nečistoč (ogrci, mozolji, akne). Vsa ta stanja pa se na obrazu lahko hkratno pojavljajo ne glede na vaš tip kože. Nič čudnega, da je tip kože včasih res težko določit in zadet s pravilno nego. Pri tem vam želimo pomagati, zato bomo v nadaljevanju orisali različne tipe kože in stanja kože. Na koncu morda zaradi tega spremenite ali dodate kakšen izdelek v svoji negovalni rutini kože na obrazu ali pa samo potrdite, da to kar delate, delate prav!

Nega suhega tipa kože

Suha koža ima očitne znake suhe in grobe povrhnjice, koža je brez sijaja in pusta, tonus je oslabljen, opazimo lahko drobne in globoke izrazite linije ko se nasmehnemo, pri tem pa nas zateguje cel obraz. Pri suhi koži zunanja plast izgubi možnost zadrževanja vlage, največkrat se razlog skriva v poškodbah kože zaradi uporabe preagresivnih izdelkov, torej teh, ki vsebujejo alkohol, agresivne in močne koncentracije kisline, oziroma do poškodb prihaja zaradi izpostavljenosti soncu brez zaščite. Dolgoletno izpostavljanje sončnim žarkom znanstveno dokazano vodi v poškodbe kožne bariere, kar jasno opazite pri primerjavi kože na trebuhu in kože na rokah – tista, ki je celoletno manj izpostavljena sončnim žarkom, je bolj zdrava, elastična in ni suha.

  1. Za osnovno nego svetujemo dnevno in redno čiščenje kože, ki ni agresivno, izdelki pa nimajo dodanih kakšnih sulfatov, alkoholov, dišav… Izogibajte se tudi drgnjenja po obrazu z vatkami oziroma brisačko in umivanju z vročo vodo. Seveda pa lahko 2x-3x mesečno uporabite kemične pilinge z BHA (salicilna) ali AHA (glikolna) kislinami, ki bodo kožo rešila suhe in poroženele (odmrle) plasti.
    Priporočeni izdelki: aloe vera čistilni gel, oves čistilno mleko, oves in prebiotik čistilni gel, glikolna maska
  1. Nego nadaljujemo z uporabo tonika in seruma, ki delujeta hidratantno in kožo pomirita, da ne zateguje, ščemi ali srbi. Ponovno pazimo, da so sestavine pretežno antioksidativne in zaščitne.
    Priporočeni izdelki: oves tonik, serum ialuron, serum linfa di vite.
  1. Sledi zaščitna in negovalna krema, pri kateri se osredotočimo ne samo na vlažilne komponente, temveč tudi hranljive. Izdelki naj bodo bogati z glicerini, kolageni in retinoli, ki koži vračajo elastičnost in mehčajo suho kožo, dodaten plus pa prinašajo oljne osnove iz argana, oliv, mandlja ali šipkovega olja, ki so bogata z esencialnimi maščobnimi kislinami in vitamini A, E, F, in C. Čisto 100% olje lahko nanesemo tudi kot zadnji korak nege, po uporabi kreme.
    Priporočeni izdelki: : effeto lifting dnevna in nočna, phytovital dnevna in nočna, retinol dnevna in nočna, arganovo olje, čilenska vrtnica olje
  2. Kot zadnji korak naj opozorimo na pomembno uporabo kreme z zaščitnim faktorjem. Le ta je ključna pri zaustavitvi nadaljnih poškodb zaradi sonca, tudi pozimi, ko mislimo, da je sonce popolnoma nedolžno. Tudi če mi ne vidimo sonca, sonce vedno vidi nas! S tem boste okrepili kožo, da si popolnoma opomore.
    Priporočeni izdelki: stick ognjič spf50

Pridružena stanja

Tudi pri suhi koži se pogosto pojavlja še hkratno stanje rdečične kože, ki je lahko stalno (kuporozna koža) ali zgolj začasno (rozaceja) stanje. Žilice, ki pokajo, povzročajo rdečico, običajno pa je to gensko pogojeno ali posledica življenjska stila in okolja. Pri takšnem stanju je glavni namen okrepiti kožno bariero in kožo zaščititi, pomiriti, da jo zunanji vplivi ne prizadanejo še bolj.

Predlog: nobenega izvajanja grobih mehanskih pilingov, raje izberite 1x tedensko salicilno kislino (BHA), ki nežno lušči odmrlo kožo, odstranite vse agresivne in dražeče izdelke z alkoholi, krepite kožo z antioksidanti in ne pozabite na zaščitni faktor, tudi pozimi!

Priporočeni izdelki: pelle pura sos stik, linfa di vite serum in krema, sončna krema spf 30-50

Suho kožo pa tudi prizadanejo nečistoče v obliki mozoljev, aken ali ogrcev, četudi ni ravno tip kože, ki bi bil temu podvržen zaradi prekomernega izločanja sebuma. Se pa to pojavi kadar se dotikamo obraza z umazanimi rokami, ne očistimo obraza dovolj temeljito, se več potimo, uporabljamo močen makeup, obrazno pokrivalo – maske, uživamo veliko nezdrave (hitre) hrane in sladkorja ali pa hormoni enostavno oddelajo svoje in nam malo ponagajajo.

Predlog: v primeru suhe kože in nečistoč priporočamo dosledno uporabo kislin (in zato obvezno uporabo ustrezne zaščite obraza).
Priporočeni izdelki: pelle pura sos stick, glikolna nočna, glikolna serum

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]