Nega normalne kože

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Verjetno ste že slišali, da kožo negujemo glede na tip kože katerega imamo, saj ima vsak tip različne potrebe, na katere se pri negi bolj osredotočamo. Torej, obstajajo osnovni 4 tipi kože: NORMALNA, SUHA, MEŠANA in MASTNA.
Tem tipom se pridružujejo še stanja občutljive, pordele ali rdečične kože (kuperoza in rozaceja), tudi stanje suhe povrhnjice (ki je zelo pogost pojav in ga ima zelo veliko ljudi) in nečistoč (ogrci, mozolji, akne). Vsa ta stanja pa se na obrazu lahko hkratno pojavljajo ne glede na vaš tip kože. Nič čudnega, da je tip kože včasih res težko določit in zadet s pravilno nego. Pri tem vam želimo pomagati, zato bomo v nadaljevanju orisali različne tipe kože in stanja kože. Na koncu morda zaradi tega spremenite ali dodate kakšen izdelek v svoji negovalni rutini kože na obrazu ali pa samo potrdite, da to kar delate, delate prav!

Nega normalnega tipa kože

Normalen tip kože nima nikakršnih posebnosti, torej če pogledate kožo na obrazu pri normalni koži ne opazite razširjenih por na licih, nosu, bradi in čelu, koža pri nasmihanju ne zateguje, če se jo dotaknete je koža mehka in elastična, po nekaj urah koži ne pridobi na izločanju maščobe in sijaju.

  1. Za osnovno nego priporočamo redno in dnevno čiščenje obraza z nežnimi formulacijami v obliki čistilnega gela, pene ali micelarne vodice (obvezno izpiranje).
    Priporočeni izdelki: aloe vera čistilni gel, moringa čistilna pena.
  1. Nato sledijo hidratantni izdelki, ki koži povrnejo normalen pH, ki ga z čistilnimi sredstvi nehote malo porušimo, in koži vračajo vlago: tonik brez alkohola, vodna meglica, serum.
    Priporočeni izdelki: mandelj tonik, serum ialuron, serum straodinaria.
  1. Na koncu zaključimo z vlažilno in negovalno kremo, le ta naj bo aplicirana podnevi in zvečer, saj s tem korakom končamo negovanje kože in vse predhodno nanešene izdelke »zaklenemo« v globino kože (epidermis in dermis). Glede na potrebe kože, starost in pridružena stanja (suha povrhnjica in ostala, prej našteta bolezenska stanja kože) uporabimo lahkotno, zaščitno dnevno kremo, ki preprečuje, da zunanji dejavniki (onesnažen zrak, veter, temperaturne spremembe, sonce) kožo prizadanejo, ponoči pa se zaradi samoobnavljanja kože poslužujemo bolj aktivnih sesetavin, ki kožo bodisi čistijo, bodisi hranijo ali delujejo proti staranju.
    Priporočeni izdelki: rdeče grozdje krema za obraz, collagen dnevna krema, retinol dnevna krema)

Pridružena stanja

V primeru, ko na normalni koži opazimo SUHO POVRHNJICO in nas včasih, predvsem po umivanju obraza, koža malenkostno zateguje, to NE pomeni, da se nam je tip kože spremenil v suho kožo! Največkrat gre zgolj za trenutno dehidracijo kože, katero odpravimo s povečanjem vlažilnih aktivnih sestavin. Večina se s tem spopada v hladnejših časih, ko kožo prizadanejo temperaturne spremembe, ogrevanje prostorov, veter, pa tudi povečana količina smoga.

Predlog: 2x v mesecu se poslužuj nežne eksfolacije kože (mehanski ali kemični piling), uporabljaj izdelke z hialuronsko kislino, glicerini, ceramidi, naravnimi olji.

Priporočeni izdelki: piling breskev marelica, collagen gel z mikro granulami, effeto lifting serum in krema, šipkovo olje)

Koža, ki ima znake kuporozne oziroma rdečične kože oziroma se rdečica pojavlja le občasno (rozaceja) je ponavadi bolj občutljiva in tanjša, zato je še toliko bolj dovzetna na spremembe. Žilice, ki pokajo, povzročajo rdečico, običajno pa je to gensko pogojeno ali posledica življenjska stila in okolja. Pri takšnem stanju je glavni namen okrepiti kožno bariero in kožo zaščititi, pomiriti, da jo zunanji vplivi ne prizadanejo še bolj.

Predlog: nobenega izvajanja grobih mehanskih pilingov, uporabljate lahko 1x tedensko salicilno kislino (BHA), ki nežno lušči odmrlo kožo, odstranite vse agresivne in dražeče izdelke z alkoholi, krepite kožo z antioksidanti in ne pozabite na zaščitni faktor, tudi pozimi!

Priporočeni izdelki: pelle pura sos stik, linfa di vite serum in krema, sončna krema spf 30-50

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]